آمادگی پایگاه‌های انتقال خون گیلان برای دریافت خون از عزاداران حسینی

احمد مرادی صبح امروز در جمع خبرنگاران با تسلیت ایام عزاداری حسینی، اظهار کرد: پایگاه‌های انتقال خون گیلان در این ایام آماده دریافت خون عزاداران حسینی است.

وی گیلان را از استان‌های پرمصرف خون در کشور دانست و افزود: وجود بیماران تالاسمی و هموفیلی، برخی حوادث نظیر تصادفات و… میزان مصرف خون در این استان را افزایش داده است.

مدیر کل انتقال خون گیلان تصریح کرد: با توجه به گردشگرپذیر بودن استان سرسبز گیلان، نیاز به حضور بیشتر مردم برای اهدای خون است.

وی آمار اهدای خون در کشور را ۲۷ واحد اهدا به ازای هر یک‌هزار نفر جمعیت عنوان کرد و گفت: آمار متوسط گیلان ۳۱ واحد خون به ازای هر یک‌هزار نفر است.

مرادی استقبال مردم رشت در اهدای خون را قابل توجه خواند و خاطرنشان کرد: آمار شهر رشت در اهدای خون ۴۶ واحد به ازای هر یک‌هزار نفر است.

وی با بیان اینکه ‌یک‌هزار و ۲۰۰ نفر بیمار تالاسمی در گیلان زندگی می‌کنند، یادآور شد: ۱۰ درصد تالاسمی کشور در گیلان هستند که نیاز خونی این بیماران در استان تامین می‌شود.

مدیر کل انتقال خون گیلان پایگاه‌های انتقال خون را در شهرستان‌های رشت، لاهیجان، لنگرود، رودسر، تالش، انزلی، فومن، آستارا و… ذکر کرد و خواستار اهدای خون در ایام عزاداری حسینی توسط مردم خیر شده است.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *