روستاییان مناطق صعب‌العبور گیلان کالابرگ نفت سفید را از ۱۵ مهرماه دریافت کنند

علی‌اصغر عباسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار در رشت با اشاره به وضعیت سوخت سی‌.‌ان‌.‌جی در گیلان اظهار کرد: در نیمه نخست سال جاری مصرف سوخت گاز طبیعی در استان افزایش داشته است.

وی از فعالیت ۹۶ باب جایگاه سوخت سی‌.‌ان‌جی در گیلان خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری سه باب جایگاه سوخت سی‌.‌ان‌.جی در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان مصرف گاز مایع در استان را با کاهش عنوان کرد و افزود: این امر به دلیل استفاده مردم از گاز طبیعی و خانگی است.

وی درباره ارزیابی و درجه‌بندی جایگاه‌های سوخت در گیلان ادامه داد: اکنون ۸۷ درصد جایگاه‌های استان ممتاز بوده و جایگاه‌های دیگر در تلاش برای قرار گرفتن در رده ممتازان هستند.

عباسی از اعلام کالابرگ پاییزی ویژه خانوارهای مصرف کننده نفت سفید در گیلان خبر داد و تصریح کرد: چهارمین کالابرگ نفت سفید در سال جاری با شماره‌های ۱۰۴، ۲۰۴، ۳۰۴ و ۵۰۴ آماده ارائه به خانوارهای مصرف کننده نفت سفید است.

وی با بیان اینکه خانوارهای مصرف کننده نفت سفید از ۱۵ مهرماه جاری نسبت به دریافت کالابرگ‌ها اقدام کنند، اضافه کرد: کالابرگ‌های اعلام شده تا ۱۵ آبان‌ماه سال جاری اعتبار دارد و سهمیه نفت سفید به میزان ۲۱۰ لیتر برای مناطق عادی و مناطق صعب‌العبور گیلان در نظر گرفته شده است.

این مسؤول با اشاره به اینکه در نیمه نخست سال جاری ۲۱ میلیون و ۸۴۱ هزار لیتر نفت سفید مصرف شده است، ادامه داد: این میزان نسبت به مصرف ۵۶ میلیون و ۶۹۹ هزار لیتر در سال گذشته ۶۱ درصد کاهش داشته است.

وی دلیل کاهش مصرف نفت سفید را بهره‌مندی خانوارها از سوخت طبیعی عنوان کرد و افزود: خانوارهای مصرف کننده نفت سفید از ۱۰۶ هزار خانوار در پایان سال ۹۴ به ۶۰ هزار خانوار تا پایان نیمه نخست سال جاری کاهش یافته است.

عباسی مهم‌ترین وظیفه شرکت مذکور را سوخت‌رسانی در بخش خانگی دانست و خاطرنشان کرد: با تمهیدات صورت گرفته برای ۶ ماه آینده هیچ نگرانی از بابت سوخت‌رسانی در گیلان وجود ندارد.

وی ارسال و ذخیره‌سازی نفت سفید به مناطق شهری و روستایی گیلان و توزیع سهمیه اعلام شده از طریق نمایندگی‌های فروش این شرکت را از نیمه مهرماه جاری عنوان کرد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان از روستاییان خواست برای ذخیره‌سازی سوخت مورد نیاز در فصل سرما سهمیه نفت سفید خود را از فروشندگی‌ها دریافت کنند.

وی مهلت ثبت‌نام برای دریافت کالابرگ‌ نفت سفید مرحله دوم را تا پایان مهرماه جاری ذکر کرد و یادآور شد: در گیلان ۶۰ هزار خانوار مصرف کننده نفت سفید هستند که از این تعداد ۸ هزار و ۶۸۴ خانوار در مناطق کوهستانی و صعب‌العبور استان زندگی می‌کنند.

به گفته عباسی، در گیلان ۵۵ فروشندگی فعال در مناطق کوهستانی و صعب‌العبور وظیفه سوخت‌رسانی به خانوارهای مذکور را به‌ عهده دارند.

وی یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۴ میلیون و ۶۳ هزار لیتر نفت سفید در قالب چهار کالابرگ در گیلان توزیع شد که از این مقدار ۳ میلیون و ۷۲۸ هزار لیتر مربوط به مناطق صعب‌العبور معادل ۲۵ درصد سهمیه به این مناطق بوده است.

عباسی میزان مصرف انواع فرآورده‌های نفتی در نیمه نخست امسال را ۷۶۸ میلیون و ۲۲۴ هزار لیتر  ذکر کرد و گفت: این میزان مصرف در مجموع ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته کاهش داشته است.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *