آسفالت ۵۰ درصد از راه‌های روستایی گیلان

حجت شعبانپور ظهر امروز در جمع راهوران محله گیلان با اشاره به افزایش آسفالت راه‌های روستایی در استان اظهار کرد: اکنون آسفالت راه‌های روستایی گیلان به بیش از ۵۰ درصد رسیده و از متوسط کشوری در حال عبور است.

وی به آمار ۶۰ درصدی تلفات جانی موتورسیکلت‌سواران و عابران پیاده در جاده‌های گیلان اشاره کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون کاهش چشمگیری در تلفات جاده‌ای عابران پیاده و موتورسیکلت‌سواران در استان داشتیم.

فرماندار رشت نیز در جلسه مذکور به تاثیر عوامل هوا، ویژگی‌های فنی و فرهنگ‌سازی در کاهش تصادفات رانندگی اشاره کرد و گفت: عامل انسانی مهم‌ترین دلیل حوادث رانندگی در گیلان است.

سید عیسی مهدوی به گرایش نیروی انتظامی به طرف جامعه‌محوری اشاره کرد و افزود: نقش شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در رویکرد مذکور بسیار برجسته است.

وی با بیان اینکه راهوران محله طرحی بسیار خوب و ارزشمند محسوب می‌شود، تصریح کرد: گسترش طرح مذکور در دستور کار استانداری و پلیس گیلان است.

فرماندار رشت از ارتقای فرهنگ قوانین راهنمایی و راهنمایی با اجرای تفاهمنامه‌ای در جاده‌های روستایی گیلان خبر داد و بیان کرد: ساماندهی موتورسیکلت‌سواران اقدامی مشترک بین استانداری و پلیس استان است.

مهدوی با تأکید بر بهسازی محورهای روستایی گیلان، خاطرنشان کرد: ترمیم راه‌های دسترسی پر تردد در روستاها در کاهش تصادفات تاثیرگذار است.

وی، ارائه خدمات پلیس راهنمایی و رانندگی در کاهش تلفات جاده‌ای را مهم خواند و یادآور شد: ماشین‌آلات کشاورزی عامل بسیاری از تصادفات در جاده‌های روستایی است.

فرماندار رشت با اشاره به اینکه تردد موتورسیکلت‌سواران معضل جاده‌های روستایی در گیلان است، اظهار کرد: دهیاران در فرهنگ‌سازی ترافیکی نقش اساسی دارند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *