شهر رودسر در بلاتکلیفی عدم انتخاب هیأت رئیسه شورا

با گذشت بیش از ۲۷ روز از انتخابات هیأت رئیسه شورای اسلامی شهرهای گیلان، هیأت رئیسه شهر رودسر هنوز مشخص نشده و این امر سبب برخی معضلات و سرگردانی مردم رودسر شده است.

۱۰ شهریور ماه امسال جلسه انتخابات هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر رودسر برگزار شد و نتیجه آرای آن انتخاب رئیس و نایب رئیس شورا هر کدام با ۳ رأی و یک رأی ممتنع بوده که نشان‌ می‌دهد اعضای شورای اسلامی شهر رودسر با خودشان کنار نیامده‌اند.

بررسی پرونده شورای شهر رودسر در هیأت حل اختلاف استانداری گیلان

عضو شورای اسلامی شهر رودسر با اشاره به عدم تعامل شورا در انتخاب هیأت رئیسه و اعتراض در برگزاری انتخابات به خبرنگار فارس اظهار کرد: با توجه به اینکه در انتخاب رئیس و نایب رئیس که هرکدام ۳ رأی و یک رأی ممتنع کسب کردند، این امر عامل اصل بلاتکلیفی انتخاب مذکور شد.

محمد حسین‌زاده افزود: انتخاب مذکور با اعتراض به مراجع ذی‌صلاح از جمله رئیس وقت شورای اسلامی، فرماندار و شورای عالی استان و استانداری ارجاع داده شد که پس از گذشت چند هفته پرونده در شورای حل اختلاف استانداری در دست بررسی بوده و امیدواریم در روزهای آینده نتیجه اعلام شود.

وی با بیان اینکه یک رأی ممتنع سرنوشت انتخاب رئیس شورای شهر رودسر را مشخص می‌کند، یادآور شد: به دلیل گذشت زمان، اکنون این رأی قابل تغییر نیست و انتخابات باید دوباره با ثبت نظرات جدید در انتخاب هیأت رئیسه برگزار شود.

عضو شورای اسلامی شهر رودسر با اشاره به اینکه اکنون شهرداری رودسر در بلاتکلیفی بسر می‌برد، خاطرنشان کرد: شهروندان فهیم رودسری از مشخص نشدن انتخاب هیأت رئیسه بسیار ناراضی هستند و این نگرانی آنها به‌حق است.

وی ادامه داد: در مدت یک ماه اخیر معضلات و نگرانی مردم افزایش پیدا کرده و از مسؤولان استان انتظار می‌رود برای برطرف شدن این مشکل اقدام لازم را انجام دهند زیرا مردم فهیم رودسر بی‌صبرانه منتظر تعیین تکلیف انتخاب هیأت رئیسه از سوی شورای عالی استان هستند.

صورت جلسه انتخاب هیأت رئیسه شورای شهر رودسر وجاهت قانونی ندارد/انتخاب هیأت رئیسه شورای شهر رودسر دوباره برگزار شود

رئیس شورای اسلامی گیلان نیز در پاسخ به گلایه شهروندان رودسری اظهار کرد: تنها راه مشخص شدن هیأت رئیسه در شهر رودسر برگزاری دوباره انتخابات است.

حسینعلی خدایگانی گفت: انتخاباتی که در رودسر برگزار شد دو نفر از کاندیداهای ریاست شورا هرکدام با کسب ۳ رأی با یکدیگر برابر شدند که یک رأی نیز ممتنع بود و در همان جلسه نیز از بنده پرسیدند که تکلیف چیست و بنده در پاسخ گفتم باید قرعه‌کشی شود.

وی ادامه داد: پس از قرعه‌کشی ۴ نفر از اعضای شورای اسلامی شهر رودسر به نحوه انتخاب معترض شدند و صورت جلسه را امضا نکردند که این امر موجب اختلاف بین آنها شد.

به گفته رئیس شورای اسلامی گیلان، از آنجا که تمام اقدام‌ها و مصوبات اعضای شورای اسلامی شهر در زمان مصوبات باید به مقام‌های بالاتر مانند شورای اسلامی استان و فرمانداری ابلاغ شود اما به دلیل عدم امضای ۴ نفر از اعضای شورای شهر رودسر صورت جلسه فاقد وجاهت قانونی است.

وی یادآور شد: با توجه به عدم امضای صورت‌جلسه اعضای شورای اسلامی، دفتر امور شهری شوراها و حوزه معاونت استانداری گیلان بر برگزاری دوباره انتخابات هیأت رئیسه تأکید دارند.

خدایگانی با بیان اینکه تاکنون اعضای شورای شهر رودسر نسبت به برگزاری دوباره انتخاب هیأت رئیسه توجه نداشته‌اند، گفت: اعضای شورای شهر رودسر ملزوم به برگزاری دوباره انتخابات هستند.

وی متذکر شد: با توجه به زمان اندک فعالیت کاری شورا مردم شهر رودسر نباید در بلاتکلیفی قرار گیرند و اعضای شورا باید به فکر خدمت صادقانه به مردم باشند.


دیدگاه برای “شهر رودسر در بلاتکلیفی عدم انتخاب هیأت رئیسه شورا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *