فعالیت ۴۴ آمارگیر در طرح سرشماری نفوس و مسکن رودسر

محمدجعفر ترابی ظهر امروز در جلسه نفوس و مسکن با مسؤولان روابط عمومی اداره‌های این شهرستان اظهار کرد: بی‌اعتنایی و کم‌توجهی به آمار زیان‌بار است.

وی برنامه‌ریزی درست کشور را نیازمند آمارگیری صحیح عنوان کرد و افزود: ۴۲۴ آبادی و ۵ شهر رودسر با ۴۴ آمارگیر در مدت یک ماه زیر پوشش طرح سرشماری نفوس و مسکن قرار می‌گیرند و اگر اطلاع‌رسانی از طریق اینترنتی انجام گیرد در وقت و هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود.

به گفته مسؤول سرشماری نفوس و مسکن رودسر با اشاره به اینکه سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ به شیوه اینترنتی از سوم مهر تا ۲۵ مهر ماه جاری انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی در طرح مذکور، تصریح کرد: تبلیغات و اطلاع‌رسانی و آماده‌سازی افکار عمومی و آگاهی‌رسانی مناسب به آحاد جامعه امری ضروری است.

ترابی گفت: برای نخستین بار در تاریخ سرشماری کشور به منظور افزایش سرعت، دقت و کاهش هزینه‌های سرشماری و سهولت در انجام کار علاوه بر مراجعه حضوری، شیوه نوین سرشماری اینترنتی انجام می‌شود.

وی ارائه آمار دقیق توسط خانواده‌ها را مورد تأکید قرار داد و افزود: پیش‌بینی می‌شود ۴۰ درصد سرشماری‌ها از طریق اینترنت انجام شود.

این مسؤول با اشاره به اینکه از ۲۵ مهر تا ۲۵ آبان ماه امسال سرشماری حضوری انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: اگر ارائه آمار از طریق اینترنتی انجام شده باشد تنها کد آماری در اختیار ماموران سرشماری قرار می‌گیرد در غیر این صورت اطلاعات خانوار به صورت حضوری به ماموران ارائه می‌شود.

وی یادآور شد: سرشماری کامل‌ترین و موثرترین شیوه برای جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز کشور محسوب می‌شود زیرا تمام آحاد کشور را زیر پوشش قرار می‌دهد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *