جشنواره بازی‌های سنتی بومی و محلی در رحیم آباد رودسر برگزار شد

محمدعلی عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار  اظهار داشت: جشنواره بازی‌های سنتی بومی و محلی در رحیم آباد به‌مدت ۸ شب با استقبال پرشور و چشمگیر مردمی در بخش رحیم آباد رودسر برگزار شد که شب گذشته به پایان رسید.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رودسر بیان کرد: در این جشنواره، بازی‌های سنتی بومی و محلی شامل عروس‌بران، طناب کشی، نمایش‌های طنز محلی، کشتی گیله مردی، پاچوب، بازی‌های گروهی محلی و  همچنین موسیقی سنتی به اجرا درآمد.

وی تصریح کرد: همچنین نمایشگاهی شامل غرفه‌های لباس محلی قاسم آبادی و صنایع دستی منطقه، غذاها، ترشیجات و شیرینی‌جات محلی و چای در حاشیه جشنواره برپا شد که مورد استقبال شرکت‌کنندگان در جشنواره قرار گرفت.

وی هدف از برپایی این جشنواره را زنده نگهداشتن و احیاء آیین و سنن اصیل منطقه و انتقال آن به نسل جوان جامعه عنوان کرد و گفت: متأسفانه آیین و سنن اصیل گیلان و این منطقه در پیچ و خم زندگی مدرن امروز در حال فراموشی است و برپایی اینگونه جشنواره‌ها می‌تواند نقش شایانی در احیاء این آداب و سنن داشته باشد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رودسر اظهار کرد: باید تلاش کنیم مفاهیم آداب و سنن اصیل گیلان و این منطقه که از نیاکان به ما رسیده را به نسل‌های جوان و نوجوان منتقل کنیم تا این آداب و سنن که ریشه در زندگی ما دارد در گذر زمان به فراموشی سپرده نشود و به نسل‌های آینده منتقل شود.

بخش رحیم آباد از توابع شهرستان رودسر در ۱۰ کیلومتری جنوب این شهرستان و در ۸۵ کیلومتری شرق استان گیلان واقع شده است.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *