موافق تغییرات مداوم مدیران شهرستانی نیستم/شهرداری‌های گیلان بستگان خود را در شهرداری جذب کرده‌اند

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، محمدعلی نجفی در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گیلان، بر ضرورت پیگیری مجدانه مدیران در ارتقاء سهم استانی از بخش ملی تأکید کرد و اظهار داشت: باید از ظرفیت‌های بخش خصوصی در جهت توسعه استان بیشتر بهره گیریم.

نجفی با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی در توسعه کشور گفت: بحث اقتصاد مقاومتی همراه با اقدام و عمل است و نباید شعارگونه باشد و بخشی از آن به‌صورت برنامه‌ریزی میان مدت و بخشی کوتاه مدت است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه امسال در مبحث اقتصاد مقاومتی و شکوفایی اقتصادی کشور و گیلان باید هم‌دل و هم‌زبان باشیم, خاطرنشان کرد: خوشبختانه استان گیلان در این زمینه حضور قوی داشته و اکنون نیز شدتش بیشتر شده است.

وی با انتقاد از به‌کارگیری برخی از نیروها در ادارات و شهرداری‌ها با بیان اینکه با وجود عدم اشتغال  خانواده‌های شهدا و جانبازان و افراد تحصیلکرد اگر سهمیه‌ای باشد باید بر طبق شایستگی‌ها و قانونی صورت پذیرد افزود: متأسفانه برخی به عنوان نیروهای پروژه‌ای شش ماهه به کارگیری می‌شوند اما بعد ماندگار و متأسفانه تمامی اعتبارات آن دستگاه صرف پرداخت حقوق این‌گونه نیروها می‌شود.

نجفی بر ضرورت اهتمام هر چه بیشتر همه مدیران در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی تأکید کرد و افزود: باید با تمام توان, همراه، همدل و همزبان در جهت شکوفایی اقتصادی، ایجاد اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم که حضور استان در این بخش حضوری قوی است.

وی پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان را از جمله برنامه‌های روزانه کاری دانست و گفت:کمتر هفته ای جلسه ای با حضور معاون اول رئیس جمهور, وزیر کشور و وزرای دیگر در این راستا برگزار نمی‌شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه بر طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب و ریاست جمهور باید با اقدام و عمل  اقتصاد مقاومتی را تحقق ببخشیم خاطرنشان کرد: همراهی تمامی دستگاه‌ها  در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی ضروری است.

نماینده عالی دولت در گیلان  با بیان اینکه مسئولان کشوری علاقمند به توسعه گیلان هستند  افزود: دستگاه‌ها در جهت گرفتن سهم گیلان از بخش ملی تلاش کنند.

وی با اشاره به حضورمیانگین  ۵ میلیون گردشگر در استان اظهار داشت: با وجود این میزان گردشگر در استان، اعتبارات گیلان براساس جمعیت ۲ و نیم میلیونی آن در نظر گرفته می‌شود که مسئولین باید  سهم استانی خود را از بخش ملی به‌طور جدی پیگیری کنند.

نجفی با انتقاد از روند کند جذب سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی توسط برخی از دستگاه‌ها افزود: در برخی از دستگاه‌ها متأسفانه نتوانستند در یکسال اخیر سرمایه‌گذار خارجی و داخلی جذب کنند که باید تلاش ویژه ای در این راستا انجام شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه برای اجرای پروژه‌ها هیچ‌گاه منتظر اعتبار نبوده‌ایم افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید با تمام توان به روند ساخت پروژه‌ای که شروع شده ادامه داده و پروژه‌های لحاظ شده در برنامه را آغاز کنند.

وی وضعیت اعتباری دولت در سال ۹۵ را بهتر دانست و تصریح کرد: باید از ظرفیت‌های بخش خصوصی در جهت توسعه استان بیشتر بهره گیریم.

نجفی با بیان اینکه امسال نباید طرح جدیدی بدون تصویب شورای برنامه‌ریزی استان و در نظر گرفتن اعتبارات آن شروع شود  تأکید کرد: طرح‌هایی که شروع شده ادامه یابند و امیدواریم امسال وضع اعتبارات دولت بهتر شود و از همکاری بخش خصوصی بیشتر بهره‌مند شویم.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه باید برنامه‌های توسعه  استان را عمیق‌تر ببینیم و درگیر مسائل روزمره که فراوان است نشویم  افزود: باید برنامه‌ها را محوریت اقتصادی و تحول‌گرا دنبال کنیم که در راس آن‌ها مصوبات سفر رئیس جمهور اساس کار ما است.

وی اعلام کرد: فضای مهیا شده در بهره‌گیری از سرمایه‌گذاران، رفع مشکلات بانکی و افزایش تولید نفت قطعاً در ارتقاء بودجه و اعتبارات کشور و استان اثرگذار خواهد بود.

نجفی با بیان اینکه به هر میزان پیگیری استانی در جذب اعتبارات جدی‌تر باشد بی‌شک سهم بیشتری به استان تعلق خواهد گرفت افزود: مدیران با جدیت تکالیف که بر عهده آنان قرار گرفته شده را انجام دهند.

استاندار گیلان به انتقاد از چند شهرداری استان گیلان پرداخت و اظهار کرد: شهرداری‌های چند شهرستان بستگان خود را در شهرداری جذب کردند و مزایای آن‌ها را به سختی تهیه کردیم.

نجفی تصریح کرد: اگر بخواهد استخدامی صورت گیرد باید علنی اعلام شود چراکه بسیاری از فرزندان خانواده‌های شهدا و جوانان تحصیل کرده بیکار هستند و اگر قرار است چیزی تعلق گیرد متعلق به همه است.

استاندار گیلان به انتقاد از  برخی مدیران ادارات کل پرداخت و اظهار کرد: بعضی از ادارات کل بیشتر سرگرم تغییر مدیران شهرستان هستند در حالی که مدیران شهرستان‌ها در صورتی باید تغییر کنند که با دولت هم سو نباشند.

نجفی با اشاره به اینکه موافق تغییرات مداوم مدیران شهرستانی نیستم بیان کرد: ما همیشه به‌دنبال آرامش بودیم و هیچ موقع جریان خطی را دنبال نکردیم.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *