نرخ جدید برگ سبز چای و پیله ابریشم متناسب با نرخ تورم تصویب شد

محمدباقر نوبخت ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران استان گیلان با بیان اینکه چهارشنبه گذشته شورای اقتصاد افزایش قیمت نرخ برگ سبز چای و پیله ابریشم را به تصویب رساند اظهار کرد: قیمت چای و پیله ابریشم به اندازه نرخ تورم افزایش یافت.

وی در ادامه وضعیت تالاب انزلی را نگران کننده دانست و  افزود: بی توجهی به مسائل زیست محیطی در سال های گذشته باعث شده که دولت بر خود واجب بداند با ردیف اعتباری ویژه ای که در بودجه تعیین شده است وجود دارد احیای تالاب را بیش از پیش مدنظر قرار دهد.

سخنگوی دولت به اهمیت توسعه حمل و نقل در استان گیلان در راستای توسعه حمل و نقل در شمال کشور اشاره کرد و گفت: توسعه حمل و نقل درهمه محورها از فیروز کوه، هراز، کندوان و قزوین به رشت در حال انجام است.

وی تصریح کرد: در مسیر استان گیلان دو جاده باید مورد بهره برداری قرار گیرد که یکی از آن ها، آزاد راه قزوین به رشت است که در منطقه منجیل و رودبار در حال انجام مراحل تکمیلی است.

نوبخت افزود: همچنین اتصال گیلان به حمل و نقل ریلی در اولویت های دولت قرار گرفته است و تکمیل و آماده سازی راه آهن از قزوین به رشت و پس از آن به سمت انزلی و اتصال آن به آستارا در برنامه دولت قرار دارد.

سخنگوی دولت اقدام بعدی در این حوزه را اتصال خط ریلی آستارا به آستارا آذربایجان دانست و در این باره گفت: اقدامات لازم در این حوزه با قوت در حال انجام است.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *