ثبت ۲۱۲ میلیون تردد در جاده‌های گیلان

ناصر آل‌محمدی بعد از ظهر امروز در جریان بازدید از پایانه‌های مسافری این شهر اظهار کرد: فعالیت اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان در دو بخش خدمات مسافر و رانندگان و ایمنی راه‌ها است.

وی به نظرسنجی اینترنتی در بخش حمل و نقل عمومی گیلان اشاره کرد و افزود: با ۲۲۰ مسافر عازم گیلان تماس گرفته شد و ۵۵ درصد از مسافران اعلام رضایت کردند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان از فروش ۴ هزار و ۷۷۸ بلیت به صورت اینترنتی در استان خبر داد و بیان کرد: ۱۷ هزار و ۴۹۷ نفر به صورت حضوری مراجعه کردند.

آل‌محمدی با بیان اینکه تعداد ۸۹ هزار و ۵۷۹ نفر مسافر از پایانه‌های گیلان از ابتدای نوروز امسال تاکنون جابه‌جا شدند، تصریح کرد: مسافران مذکور توسط ناوگان حمل و نقل عمومی مینی‌بوس، اتوبوس و سواری به مقصدهای برون‌استانی جابه‌جا شدند.

وی به برنامه‌ریزی برای توزیع ۵۵ هزار اقلام تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی بین مسافران نوروزی اشاره کرد و گفت: اقلام تبلیغاتی در قالب بروشور، کتابچه، شاخه گل، بنر و پوستر با محوریت اطلاع‌رسانی شماره تلفن‌های اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان و همچنین کتابچه مشترک با میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در راستای مسائل ایمنی و خدمات سفر توزیع شده است.

*نصب ۱۵ دوربین ثبت تخلف جدید در گیلان

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان با اشاره به فعالیت ۱۳ دوربین ثبت تخلف در جاده‌های استان، اظهار کرد: سال ۹۵ تعداد ۱۵ دستگاه دوربین جدید ثبت تخلف در جاده‌های استان نصب و راه‌اندازی می‌شود.

آل‌محمدی به ۳۸۲ هزار تخلف رانندگی از طریق دوربین‌های ثبت تخلف در جاده‌های گیلان در سال ۹۴ اشاره کرد و یادآور شد: ۶۶ هزار فقره از ثبت تخلف‌های مذکور منجر به صدور قبض جریمه شده است.

وی با بیان اینکه تعداد ۲۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تردد در جاده‌های گیلان‌ در سال ۹۴ به ثبت رسیده است، تصریح کرد: تردد در جاده‌های استان از مرز مهندسی طراحی راه عبور کرده و بالاتر از اشباع است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان، افزایش تردد در جاده‌های استان را نیازمند چاره‌اندیشی دانست و بیان کرد: سال ۹۵ رویکردهایی در حوزه طراحی، عملیات میدانی و اعمال قانون در نظر گرفته شده است.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *