سایه ادبیات تنش زای دولتمردان ترکیه بر روابط تهران- آنکارا

 رهبری املشی ادامه داد: مردم سوریه اگر حکومتشان را قبول داشتند میدان را برای ورود تروریست ها آماده نمی کردند بلکه آنها می توانستند به خوبی مبارزه کنند.

وی گفت: حزب بعث سوریه زمانیکه داعش به وجود نیامده بود بیرحمانه مسلمان ها را سرکوب می کرد،حدود  ۳۰ سال قبل با توپ و تانک مردم را در مسجد و بیرون از مسجد که بیشتر از اخوان المسلمین بودند قتل عام کرد.حاکمان سوریه  و حزب بعث از اقلیت سوریه هستند که مورد اقبال اکثریت مردم نیستند. بشار اسد وقتی می خواست رییس جمهور شود مطابق قانون اساسی سوریه شرایط لازم را نداشت و قانون اساسی را به خاطر وی تغییر دادند تا بتواند رییس جمهور شود. وی تابع قانون نبود قانون را تابع خود کرد.

نمایده مجلس نهم گفت: عراق یک کشور عربی با سابقه تمدن ۶ هزار ساله است. مردم عراق با مستکبرین همواره مبارزه کرده و در قرون اخیر با استعمار انگلیس جنگیده  و آنها را از کشور خود بیرون راندند؛ نباید العبادی که تابعیت انگلیسی دارد نخست وزیر و رییس دولت عراق شود در کشور عربی عراق نباید یک غیر عرب ریس جمهور آن شود و امور دیکته شده آمریکا نباید به قانون اساسی عراق تبدیل شود.

وی افزود:  اینها باعث می شود مردم اصیل عربی عراق تحقیر شوند؛ باید در یمن  به اکثریت مردم یمن احترام گذاشته شود نباید بهانه به دست عربستان بدهیم که تا این اندازه جنایت در یمن انجام دهند.مردم یمن با انقلاب خود توانستند دیکتاتور یمن یعنی  صالح را از یمن بیرون کنند گروه انصارلله که از افراد مومن به انقلاب یمن هستند نباید با دیکتاتور یمن متحد شوند.

رهبری املشی در ادامه نطق خود درباره مشکلات حوزه انتخابیه اش گفت: اکثرمردم حوزه انتخابیه و شمال کشوربه کار کشاورزی مشغول هستنداما متاسفانه پس از انقلاب کشاورزی کشور مورد کم توجهی قرار گرفته است.چای، مرکبات، گل و گیاه و دامداری رونق سابق را ندارد.

نماینده مجلس نهم افزود: به زور نمی توان کشاورزان  را وادار به کار کشاورزی کرد، باید کشاورزی صرفه اقتصادی داشته باشد در برخی سال های گذشته  چای خشک بسیاری تولید  می کردیم؛ بیش از۳۰۰ هزار تن برگ سبز چای  و ۷۰ هزار تن چای خشک تولید می کردیم  اما در سال های اخیرحدود ۱۰۰ هزار برگ سبز و کمتر از ۲۰ هزار تن چای خشک تولید می کنیم. واردات  بی رویه چای خارجی و قاچاق این کالا را داریم.

وی گفت: قیمت برگ سبز چای باید به گونه ای باشد که برای چایکار منفعتی داشته باشد و نیز باید قیمت برگ سبز پس از تحویل برگ سبز به کشاورز داده شود.گرچه شرایط مطلوب نیست اما باید از دولت به خاطر حمایت های خوب از چایکاران تشکر شود.به دلیل همین حمایت ها  امیدی در دل کشاورزان به وجود آمده است.این حمایت ها باید بیشتر شود تا دوباره چایکاری رونق اولیه را باز یابد.

رهبری املشی همچنین گفت: از دولت به خاطر حمایت از تکمیل سد پلرود در رودسر تشکر می کنیم.و امیدواریم همانطور که در سفر استانی وعده داده شده در سال ۹۵ به بهره برداری برسد این سد  یکی از ده سد اول کشوراست که به اعتقاد کارشناسان توجیه اقتصادی دارد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *